107,6 FM

Wodzisław Śląski i Rydułtowy. Chirurgia ogólna w szpitalu wznowiła działalność. Lekarze ginekolodzy zostają

Dobre wieści ze szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Udało się skompletować zespół chirurgów, więc działalność wznowiła chirurgia. Lekarze ginekolodzy obiecali też, że wycofają wypowiedzenia.

Chirurdzy przyszli do Wodzisławia z pobliskiego szpitalu w Rybniku. - To oznacza, że zwiększy się zakres realizowanych  świadczeń - mówi dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach Krzysztof Kowalik:

Od 1 listopada zespół chirurgów w wodzisławskim szpitalu liczy 6 specjalistów i  3 lekarzy asystentów. Prawdopodobnie dołączy jeszcze 2 następnych lekarzy.

Swoje wypowiedzenia wycofają dziś, albo w ciągu najbliższych dni lekarze ginekolodzy. Wcześniej zamierzali odejść z powodu złych warunków pracy. Na stanowisku zostaje też ordynator oddziału. Kompromis udało się znaleźć po spotkaniu z dyrektorem szpitala:

tłumaczył dyrektor Kowalik. Na poprawę warunków pacjentek, a konkretnie na remont sal - szpital szuka dofinansowania zewnętrznego.

Dyrekcja koncentruje się też na wykonanie ryczałtu. Do końca roku musi osiągnąć poziom 98%. W tej chwili jest to 91%.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama