107,6 FM

Katowice. W 2022 roku stolica regionu będzie gospodarzem Światowego Forum Miejskiego

W 2022 roku w Katowicach odbywać się będzie Światowe Forum Miejskie. Dziś podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Katowice a Ministerstwem Finansów, Inwestycji i Rozwoju.

Zdaniem ministra finansów, Jerzego Kwiecińskiego, Światowe Forum Miejskie to wydarzenie o najwyższej światowej randze:

Szacuje się, że na 11. Światowe Forum Miejskie do Katowic przyjedzie od 20 do 30 tysięcy gości. Prezydent Katowic Marcin Krupa uważa, że miasto odniesie wiele korzyści dzięki organizacji imprezy:

Koszt organizacji Forum ma być zbliżony do wydatków poniesionych na ubiegłoroczny COP24, czyli wyniesie kilkanaście milionów złotych.  

Światowemu Forum Miejskiemu w Katowicach towarzyszyć będzie hasło: Katowice w sercu przemian:

Konferencje WUF mają miejsce co dwa lata. Przed Katowicami, organizatorem Forum będzie jeszcze Abu Zabi w przyszłym roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama