107,6 FM

10.11.2019 | Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, ale jakże ubogie i nękane przez wojny. W niedzielę (10. 11) obchodziliśmy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego chcemy pamiętać o Sudańczykach. Zapraszamy też na rekolekcje środowisk misyjnych, które już niebawem.

10.11.2019 | Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  

Na początek zaproszenie dla tych, którzy wspierają misje i chcą pojechać na rekolekcje. W przyszły weekend 15-17 listopada w Pogórzu k. Skoczowa odbędą się Jesienne rekolekcje środowisk misyjnych, na które zaprasza ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w arch. katowickiej.

Biskup Stephen Nyodho Ador Majwok z Sudanu Południowego   Biskup Stephen Nyodho Ador Majwok z Sudanu Południowego

O wsparcie modlitewne i materialne prosi Polaków bp Stephen Nyodho Ador Majwok, biskup diecezji Malakal w Sudanie Południowym. W kraju tym trwa katastrofa humanitarna. Głoduje 7 mln. ludzi.

Gościem w magazynie misyjnym jest też ojciec Tomasz Nogaj, jezuita, który dwa lata był na misji w Sudanie Południowym. Służył członkom plemienia Dinka.

O. Tomasz Nogaj SJ w Sudanie Południowym   O. Tomasz Nogaj SJ w Sudanie Południowym
o. Tomasz Nogaj SJ

Ojciec Tomasz opowiada o konfliktach, które w Sudanie Południowym dzieją się na wielu płaszczyznach, a kraj i jego mieszkańcy od lat nie mogą zaznać spokoju.

Podopieczni o. Tomasza   Podopieczni o. Tomasza
o. Tomasz Nogaj SJ
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy