107,6 FM

Włamanie do ośrodka w Rusinowicach

Nieznani sprawcy splądrowali ośrodek rehabilitacyjny w Rusinowicach. Wciąż trwają czynności policji.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy. Rano, kiedy pracownicy weszli do ośrodka, zobaczyli ślady włamania i wezwali policję.

- Do włamania doszło między godziną 1.00 a 6.00. Na tę chwilę jeszcze trwają czynności grupy dochodzeniowo-śledczej polegające na zabezpieczaniu śladów i zbieraniu dowodów. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że nieznana dotąd osoba wyłamała okno, weszła do środka budynku i skradła nieustaloną jeszcze ostatecznie kwotę pieniędzy - informuje mł. asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublińcu. Sprawcom za włamanie z kradzieżą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyrektor ośrodka ks. Kazimierz Tomasiak podaje, że zginęło 20 tys. złotych, a na drugie tyle szacuje straty związane ze zniszczeniami. Dodaje, że w ostatnim czasie okradzione zostały również inne domy w tej miejscowości.

Do włamania doszło w części administracyjno-gospodarczej budynku. Złodzieje dostali się od strony pomieszczeń gospodarczych, przeszli przez kuchnię, jadalnię i patio, splądrowali sekretariat i biura księgowości.

Wczoraj w ośrodku rozpoczął się nowy turnus rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama