107,6 FM

Gliwice. Laboratorium Nowoczesnych Technologii ruszyło na Politechnice Śląskiej

Na Politechnice Śląskiej otwarto dziś Laboratorium Nowoczesnych Technologii "Bombardier". Studenci przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu komputerowego będą uczyć się m.in. sterowania ruchem kolejowym.

Pomieszczenie powstało dzięki współpracy uczelni z firmą Bombardier. Jak będzie wykorzystywane? Tłumaczy Sławomir Nalewajka - prezes polskiego oddziału firmy:

Studenci oprócz korzystania z nowoczesnego sprzętu będą także mogli w firmie odbyć staż lub praktyki. - Zajęcia mają im pomóc w zdobyciu praktycznych umiejętności, a w przyszłości znaleźć zatrudnienie - podkreśla Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej:

Zajęcia w laboratorium mają przyczynić się także do wykształcenia kadry, która w przyszłości miałaby obsługiwać kolej jednoszynową lub metro naziemne. Nad wprowadzeniem takich rozwiązań zastanawiają się władze Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama