107,6 FM

Nowy ranking sprzedaży tygodników. "Gość" od lat na czele, "Gazeta Polska" pikuje

"Gość Niedzielny" zajmuje pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży polskich tygodników, przygotowanym przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy, a opublikowanym przez wirtualnemedia.pl. Nasze pismo prowadzi zarówno w zestawieniu za pierwsze trzy kwartały br., jak i za wrzesień 2019 r.

Wszystkie tygodniki w zestawieniu tracą w porównaniu z analogicznymi okresami roku poprzedniego. W przypadku GN jest to jednak zaledwie 2,58 proc. (za pierwsze trzy kwartały 2019 r.) i 4,47 proc. (sprzedaż wrześniowa). Większość pismo notuje znacznie większe spadki - zwłaszcza "Gazeta Polska". Sporo tracą także: 'Newsweek", "Sieci" i "Do Rzeczy".

Statystyki dotyczą sprzedaży ogółem, czyli sumy sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

By sprawdzić szczegółowe dane, zerknij na wirtualnemedia.pl.

« 1 »
 • Erich
  20.11.2019 14:34
  Warto dodać, który tygodnik zanotował znów podwyższenie sprzedaży - jest to "Tygodnik Powszechny", pismo środka, odrzucane zarówno przez konserwatystów, jak i antyklerykalną lewicę. Dla mnie diagnoza jest oczywista, wystarczy porównać okładki solidnych marek prasowych, takich jak "GN" czy "TP", do pism takich jak "Newsweek" czy "GP", żeby zobaczyć, że dziennikarstwo, które unika wulgarności, prostackich kolaży, grania na najprostszych instynktach, wygrywa. Porażające czasem (i obrażające inteligencję) okładki tygodników (od lewa do prawa) wyraźnie przekładają się na spadki.
  doceń 10
 • wujek_Olek
  20.11.2019 19:56
  Gratuluję, dalej tak!
  doceń 2
 • staho
  22.11.2019 17:05
  A mnie się Gościa coraz trudniej czyta... :-(
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama