107,6 FM

Tychy. Centrum Usług Społecznościowych, czyli mieszkania, Dzienny Dom Pomocy Społecznej i Klub Seniora

Centrum Usług Społecznościowych w Tychach otwarło dziś mieszkania komunalne i chronione dla najstarszych mieszkańców miasta. W lokalach zamieszkają seniorzy powyżej 60. i 70. roku życia, którzy nie mieli do tej pory własnego mieszkania i żyli na granicy ubóstwa.

Mieszkania komunalne i chronione oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej i Klub Seniora. To propozycja rozpoczynającego działalność tyskiego Centrum Usług Społecznościowych. Dziś klucze do mieszkań odebrali pierwsi najstarsi mieszkańcy Tychów:

W lokalach chronionych seniorzy będą także mieli opiekę pielęgniarską Mówi Maciej Gramatyka wiceprezydent Tychów:

Od przyszłego roku Centrum będzie także miejscem spotkań, kształcenia oraz aktywizacji dla tyskich seniorów. Całkowity koszt tej inwestycji to 7 mil złotych. Miasto pozyskało część środków z programów unijnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama