107,6 FM

Śląskie. Rok rządów marszałka Jakuba Chełstowskiego

Marszałek województwa śląskiego - Jakub Chełstowski wymieniał dziś największe osiągnięcia po upływie 12-stu mięsiecy. Rok temu obóz Zjednoczonej Prawicy przejął władzę w województwie po przyłączeniu się do nich Wojciecha Kałuży, który uzyskał mandat z ramienia Nowoczesnej.

Zwiększenie finansowania na kulturę, większa ilość środków na inwestycje w województwie i dobrze wydawane fundusze unijne. To trzy najważniejsze osiągnięcia, jakie wymienia marszałek województwa śląskie Jakub Chełstowski, po tym jak rok temu władzę w regionie objęli politycy związani z obozem Zjednoczonej Prawicy:

Przypomnijmy, że politycy Prawa i Sprawiedliwości objęli władzę w regionie po niespodziewanym przyłączeniu się do nich Wojciecha Kałuży, który radnym wojewódzkim został startując w strukturach partii .Nowoczesna. Dziś był on pytany przez dziennikarzy, czy nie żałuje:

Wśród wyznań, jakie czekają zarząd, marszałek wskazał problemy związane z ochroną zdrowia, a jego "marzeniem" jest zwiększenie wydatków na inwestycje drogowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama