107,6 FM

Katowice. Negocjacje w Polskiej Grupie Górniczej. Związkowcy chcą podwyżek dla górników

Ponad 40-stu związkowców nadal przebywa w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. Po południu - około godz. 15 rozmowy mają być wznowione. Strona społeczna chce podwyżek dla górników od przyszłego roku.

Związkowcy domagają się m.in. 12-proc. podwyżki wynagrodzeń w PGG w przyszłym roku - oczekują też przedstawienia przez zarząd spółki konkretnych propozycji płacowych.

- Po wczorajszych negocjacjach zarząd spółki i strona społeczna nie doszły do porozumienia - mówił Radiu eM Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej:

Nieoficjalnie mówi się o tym, że do Katowic na rozmowy jedzie wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda, odpowiedzialny w tym resorcie za sprawy górnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama