107,6 FM

Koleje Śląskie są spóźnialskie. Potwierdza to Urząd Transportu Kolejowego i pasażerowie pociągów

Pasażerowie w regionie mają prawo narzekać na opóźnienia pociągów. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego - Koleje Śląskie są najbardziej spóźnialskie spośród regionalnych przewoźników.

Koleje Śląskie znalazły się wśród trzech najmniej punktualnych przewoźników w kraju. Urząd Transportu Kolejowego opublikował właśnie dane za trzeci kwartał bieżącego roku. Gorsze od śląskiej spółki są tylko PKP Intercity i Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych Cargo. To oznacza, że Koleje Śląskie wypadły najgorzej nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale także wśród regionalnych przewoźników. Pasażerowie potwierdzają statystyki:

 

Co robi śląski przewoźnik by opóźnienia były mniejsze? Mówi Magdalena Iwańska - rzeczniczka prasowa Kolei Śląskich:

 

Magdalena Iwańska dodaje jednak, że główne przyczyny opóźnień pociągów są spowodowane przez trwające remonty torów i niekorzystne warunki pogodowe.  

Dziś w Katowicach odbywała się konferencja dotycząca Kolei Śląskich. Władze województwa, zarząd spółki i eksperci dyskutowali m.in. o przyszłości śląskiego przewoźnika. Jakie wyzwania stoją przed Kolejami Śląskimi? Mówi Aleksander Drzewiecki - prezes spółki:

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego wśród sześciu przewoźników regionalnych najbardziej punktualne są Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Koleje Małopolskie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama