107,6 FM

Jacek Międlar zatrzymany przez ABW

Według informacji przekazanych przez Grzegorza Brauna przyczyną zatrzymania ma być "propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego".

Konferencje prasowa w sprawie zatrzymania Jacka Międlara zorganizowała w Sejmie Konfederacja, a informacje o zatrzymaniu podał poseł tego ugrupowania Grzegorz Braun.

Do zatrzymania miało dojść dziś rano na Dolnym Śląsku. Powodem zatrzymania ma być "propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego". Jacek Międlar miał w tym zakresie przekroczyć prawo podczas zachęcania do udziału w demonstracji poświęconej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, która dzisiaj odbędzie się we Wrocławiu. Według podanych przez Grzegorza Brauna informacji ABW przeszukała też mieszkanie rodziców Jacka Międlara w związku z poszukiwaniem materiałów pirotechnicznych. 

"Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jacka M., w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości" - podkreślił rzecznik ABW Stanisław Żaryn w komunikacie przekazanym PAP. Zaznaczył, że zatrzymany został na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto i będą prowadzone z nim dalsze czynności procesowe.

Jacek Międlar to były ksiądz i zakonnik, znany z ostrych i kontrowersyjnych wypowiedzi m.in o charakterze antysemickim.

« 1 »
 • paszczyk2
  13.12.2019 14:18
  Jeżeli powodem zatrzymania ma być "propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego", to ja czekam na zatrzymanie całej wierchuszki partii Razem, zwłaszcza tego posła, co to pięściami wymachiwał w trakcie zaprzysiężenia. Chodzi oczywiście nie tyle o faszyzm, co o komunizm.
  doceń 55
 • Dremor_
  13.12.2019 21:55
  Dopiero teraz?
  doceń 12
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama