107,6 FM

15.12.2019 | Intisar potrzebuje pomocy

W magazynie misyjnym podpowiadamy, jak pomóc Intisar, Syryjce z Aleppo. Będziemy też w polskim episkopacie, gdzie ostatnio dużo mówiło się o kolędnikach misyjnych.

Intisar, Syryjka z Aleppo, chce wrócić do normalnego życia   Intisar, Syryjka z Aleppo, chce wrócić do normalnego życia
Most Solidarności. Fundacja pomocy humanitarnej i rozwojowej

Na początku magazynu misyjnego zaproszenie dla krewnych misjonarzy na spotkanie adwentowe w Mikołowie. Opowiada o nim ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych archidiecezji katowickiej.

W audycji zaglądamy też do Waterloo k. Brukseli (Belgia), gdzie w ostatnich dniach odbyła się konferencja międzyreligijna o ludzkim braterstwie dla pokoju i wspólnego życia. Organizatorem była grupa robocza ds. dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego Europejskiej Partii  Ludowej (EPP), w której czynnie działa europoseł ze Śląska, Jan Olbrycht.

Papież ranciszek i Wielki Imam z al-Azhar podpisują wspólną deklarację   Papież ranciszek i Wielki Imam z al-Azhar podpisują wspólną deklarację
LUCA ZENNARO /PAP/EPA

Intisar jest Syryjką z Aleppo. Podczas wojny jej życie - tak jak jej miasto - posypało się w gruzy. Intisar ma talent - potrafi doskonale szyć. O tym, jak można pomóc jej rozwinąć skrzydła mówi ks. Kazimierz Sowa, publicysta.

W audycji również przenosimy się do gmachu Konferencji Episkopatu Polski - tam ostatnio odbyło się spotkanie z małymi kolędnikami misyjnymi.

15.12.2019 | Intisar potrzebuje pomocy   Kolędnicy misyjni z Góry Świętej Anny Andrzej Kerner /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy