107,6 FM

Włóczenie po sądach, biczowania, rozłamy w rodzinach

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Mt 10,22a

Mt 10,17-22

Jezus powiedział do swoich Apostołów:

„Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony’.

Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Mt 10,22a

Ewangelia z kometnarzem. Włóczenie po sądach, biczowania, rozłamy w rodzinach
Gość Niedzielny

Jezus bez znieczulenia zapowiada uczniom prześladowania. Włóczenie po sądach, biczowania, rozłamy w rodzinach, mordy, nienawiść u wielu, ba, „u wszystkich”. A jednak mówi też coś najgłębiej pocieszającego: nie martwcie się, będzie z wami „Duch Ojca waszego”. Prześladowcy zawsze mają mocne argumenty: nie należało się bawić w duszpasterstwo harcerzy ani w Caritas, przypominali cierpliwie gestapowcy wywożonym do Dachau księżom, były stosowne przepisy; Popiełuszko jątrzył i mieszał się do polityki; abp Jędraszewski nawoływał do nienawiści, dlatego jest „w nienawiści u wszystkich”. Kto więc jest tu naprawdę winny? Nie bójcie się ich, mówi Pan. Wytrwajcie do końca. Macie Mnie i moje słowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.