107,6 FM

Sosnowiec. Szpital Miejski w jednym budynku. Powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej

Sosnowiecki Szpital Miejski już od nowego roku wprowadza zapowiadane kilka miesięcy temu zmiany organizacyjne. Do tej pory szpital działał w dwóch, oddalonych od siebie lokalizacjach - w centrum miasta przy ul. Zegadłowicza oraz w dzielnicy Zagórze przy ul. Szpitalnej.

Po zmianach organizacyjnych wszystkie specjalności szpitala skupione zostaną w jednym budynku. Mówi Dariusz Skłodowski, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego:

 

Z kolei w obiekcie przy ul. Szpitalnej, utworzony zostanie ośrodek leczenia schorzeń psychiatrycznych, leczenia uzależnień oraz rehabilitacji i opieki długoterminowej. Te zmiany mają następować stopniowo do końca przyszłego roku.

Szpital Miejski w Sosnowcu od nowego roku planuje też otworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Placówka przyjmie osoby starsze i niesamodzielne, które opuściły szpital.

Aneta Kawka, dyrektor techniczno-administracyjny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim, zwraca uwagę, że D-DOM to forma przejściowa między domem a szpitalem:

D-Dom zaczyna działalność od stycznia -  może przyjąć około 60 pacjentów, na razie zapisanych jest 10 osób

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Sosnowiczanin
    18.12.2019 09:39
    To zmiana na plus. Jeden centralny szpital, gdzie będzie można leczyć praktycznie wszystkie schorzenia. Takie rozwiązanie jest korzystne dla mieszkańców i dobrze, że to się dzieje.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama