107,6 FM

Katowice. Parafia podaruje miastu grunty pod rozbudowę szkoły

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach Podlesiu przekaże w formie darowizny miastu Katowice dwie działki budowlane potrzebne dla rozbudowy tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 21.

Do przekazania gruntów na rzecz miasta pod budowę boiska szkolnego dojdzie w najbliższy piątek o godz. 11:30 w gmachu Urzędu Miasta Katowice  przy ul. Młyńskiej 4, II piętro. Akt notarialny podpiszą prezydent Katowic Marcin Krupa i proboszcz parafii ks. Jacek Plech.
 
Urząd Miasta Katowice, stając wobec konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach-Podlesiu, zwrócił się do parafii Matki Bożej Częstochowskiej z prośbą o sprzedaż gruntów (dwóch działek budowlanych) należących do parafii, a usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, udzielając zgody na odstąpienie wspomnianych gruntów miastu Katowice, zaproponował, aby uczynić to w formie darowizny, ze względu na cel społeczny planowanej inwestycji oraz dobro dzieci i młodzieży.

Po podpisaniu aktu notarialnego zaplanowana została  krótka konferencja prasowa, na którą zaproszeni są przedstawiciele mediów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama