107,6 FM

Co w numerze? #55

W świąteczno-noworocznym wydaniu przeczytacie m.in. o młodzieży, która w Wigilię kolęduje w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji, oraz o największych w Gliwicach jasełkach, czyli Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

Tego podwójnego, świąteczno-noworocznego numeru "Gościa Gliwickiego" nie mogliśmy zacząć inaczej, jak od życzeń dla naszych Czytelników i Przyjaciół.

Na pierwszej stronie przedstawiamy również nowe w naszej diecezji siostry nazaretanki, które od sierpnia mieszkają i pracują przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

W wydaniu nie mogło też zabraknąć tematów związanych z Bożym Narodzeniem. W tekście pt. "Nieciche anioły" piszemy o grupie młodzieży, która w wigilijny poranek odkłada na bok sprzątanie, zakupy i pakowanie prezentów, żeby spotkać się z chorymi, którzy święta spędzają w szpitalnym łóżku. Od 13 lat tego dnia biorą instrumenty muzyczne oraz drobne upominki i odwiedzają pacjentów Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

Wraz z kamiliańskimi nowicjuszami z Madagaskaru odwiedziliśmy ponadto wystawę afrykańskich betlejek w Zabrzu. To nie wszystkie "egzotyczne" szopki w numerze, bo piszemy i o tych pochodzących z Azji, które prezentowane są w Bytomiu.

A w wywiadzie z Aleksandrą i Piotrem Maliszewskimi rozmawiamy o o przygotowaniach do Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych, przeżyciach najmłodszych aktorów i emocjach jury. Wydarzenie to co roku organizowane jest w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach.

Nowy, świąteczno-noworoczny "Gość Niedzielny" jest już dostępny w wersji papierowej oraz w e-wydaniu (nie zapomnij wybrać z listy dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama