107,6 FM

Katowice. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej przekazuje grunty miastu. Darowizna będzie służyła uczniom

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Podlesiu przekazała dziś miastu Katowice dwie działki pod rozbudowę szkoły. Decyzją metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca działki trafiły do miasta w formie darowizny.

Na gruntach powstanie boisko sportowe, z którego będą korzystać przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21. W uroczystym podpisaniu aktu notarialnego wziął udział proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Podlesiu ks. Jacek Plech:

Proboszcz ks. Jacek Plech o decyzji przekazania własności parafii Miastu Katowice Agata Nurek / Radio eM

Łącznie przekazane grunty mają ponad 1300 metrów kwadratowych. W ciągu 3,5 roku ma powstać tam boisko sportowe.

O szczegółach mówi Marcin Krupa - prezydent Katowic:

Prezydent Katowic o otrzymanej darowiźnie. Agata Nurek / Radio eM

Wcześniej urząd zwrócił się do parafii z prośbą o sprzedaż gruntów. Decyzją metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca działki trafiły jednak do miasta w formie darowizny.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama