107,6 FM

Śląski Sanepid przypomina: termin przydatności do spożycia jest ważny

Kupujmy z umiarem i z ważnym terminem przydatności do spożycia. Przypominają dietetycy przed Świętami. Sanepid również radzi zachować czujność.

Przed świętami warto robić zakupy z umiarem - ostrzega Sanepid. I podaje, że produkty, które łatwo się psują to przede wszystkim produkty mięsne, mleczne i ryby - Termin przydatności do spożycia jest bardzo ważny  - mówi Iwona Szymala, ze śląskiego Sanepidu:

Innym terminem jest "data minimalnej trwałości". Po tej dacie produkty mogą strać np. swój aromat, co nie znaczy, że będą dla szkodliwe - mówi dietetyk Magdalena Sierny z gabinetu Diety i Maszkiety:

Są to produkty suche jak mąka, makaron, kawa, herbata czy cukier.

Promocje sprawiają, że konsumenci mogą zapominać o tych zasadach. Zapytaliśmy rybniczan - czy zwracają uwagę na terminy ważności produktów spożywczych?

Według specjalistów Deloitte - na tegoroczne święta wydamy statystycznie więcej około 5% niż w roku ubiegłym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama