107,6 FM

Czy Jezus powołuje nas wszystkich?

Pójdźcie za Mną. Mk 1,17

Mk 1, 14-20

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim.

Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.

Pójdźcie za Mną. Mk 1,17

Ewangelia z komentarzem. Czy Jezus powołuje nas wszystkich?
Gość Niedzielny

Rybacy stali się apostołami i najbliższymi towarzyszami Jezusa podczas Jego ziemskiej wędrówki. Wyobraźcie sobie mężczyzn śmierdzących rybami, którzy po jednym zdaniu Jezusa „natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim”. Może od dawna czekali na ten moment. W końcu mają cel, koniec z nudą i monotonnym życiem, teraz będą pomagali Jezusowi nawracać ludzi. Wierzę, że ich serca były czyste i przygotowane na ten moment powołania. Wierzę również, że każdy z nas może usłyszeć „pójdź za Mną”. A może już dawno słyszeliśmy to wezwanie. Pytanie tylko co z tym zrobimy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.