107,6 FM

Katowice. Zaprezentowano Kalendarz Trzech Religii

W Katowicach już po raz ósmy powstał Kalendarz Trzech Religii. Na jego kartach znajdziemy zaznaczone święta chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie.

Ma łączyć, a nie dzielić. Taka jest idea powstania Kalendarza Trzech Religii. W tym roku wydano już jego ósmą edycję. Z tej inicjatywy i otwartości Katowic cieszy się prezydent miasta, Marcin Krupa:

Kalendarz ma służyć lepszemu poznaniu i zbliżeniu religii. Bo - jak mówi jeden z redaktorów kalendarza - ks. Tadeusz Czakański, mamy szukać tego, co nas łączy, a nie dzieli:

Na kartach kalendarza znajdziemy zaznaczone święta chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie - wyjaśnia dr hab. Aleksandra Pethe z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Katowice. Zaprezentowano Kalendarz Trzech Religii   Kalendarz zaprezentowano w Katowicach Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Włodzimierz Kac z gminy żydowskiej w Katowicach mówi o współpracy międzyreligijnej:

Dodaje Imam Abdul Jabbar Koubaisy z Ligi Muzułmańskiej w RP. Kalendarze można odebrać za darmo w katowickim urzędzie miasta.

Katowice. Zaprezentowano Kalendarz Trzech Religii   Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • ksadea
    09.01.2020 12:34
    Z jednej strony - super. Z drugiej jednak, po zastanowieniu, nasuwa się pytanie: Dlaczego jako chrześcijanie wchodzimy w dialog z innymi religiami tak, jakby zbawienie można było uzyskać poza Chrystusem?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama