107,6 FM

Śląsk. Akcja policji przed rozpoczęciem ferii

"Zanim ominiesz, pomyśl" to akcja, która przypomina kierującym o ich obowiązkach i budowaniu relacji z pieszymi. Wystąpiła w niej znana aktorka Kinga Preis.

Ponure popołudnie. Chodnikiem idzie kobieta. Zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Ma odblaski, lecz one nie przyczynią się do bezpiecznego pokonania "zebry". Wszystko z powodu kierowcy, który postanawia zignorować zasady ruchu drogowego i ominąć zatrzymujący się przed pieszą samochód - spot o takiej fabule zaprezentowała Komenda Wojewódzka Policji. Zagrała w nim aktorka Kinga Preis. - Rozpoczynamy ferie. Chcemy zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych - mówi nadkom. Sławomir Zagrobelny, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP.

Do 87,1 proc. wypadków z udziałem pieszych dochodzi z winy kierujących. Mimo ze liczba ofiar stale maleje, statystyki wciąż są zatrważające. W województwie śląskim w 2015 roku było to 457 osób, natomiast w 2019 roku - 357. - Poprosiliśmy o pomoc w tej akcji osobę znaną i lubianą. Mamy nadzieję, że pozytywne skojarzenia pozwolą nam dotrzeć z tym przekazem do szerszego grona - dodaje nadkom. Sławomir Zagrobelny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama