107,6 FM

Ferie 2020. Policyjne patrole narciarskie na stokach w województwie śląskim

Dzieci i młodzież wyjechały na zimowy wypoczynek, narciarze wyruszyli na stoki, a razem z nimi policjanci. Policyjne kontrole na stokach to już tradycja.

W trakcie całych ferii nad bezpieczeństwem na największych i najpopularniejszych stokach czuwać będą narciarskie policyjne patrole. Jaka jest ich rola - wyjaśnia asp. Arkadiusz Szczeciński z takiego właśnie patrolu:

Ferie zimowe to czas zimowych szaleństw na stokach, ale też czas większej liczby wypadków. Dlatego policjanci i ratownicy górscy apelują o ostrożność i rozwagę. Najważniejsze zasady bezpieczeństwa na stoku przypomina nadkom. Marcin Budzich z Wydziału Prewencji śląskiej policji:

W sobotę na stoku w Wiśle-Soszowie policja prowadziła profilaktyczną akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", podczas której przypominała narciarzom, jak powinni się zachowywać podczas jazdy na nartach czy snowboardzie, by nie zrobić krzywdy sobie i innym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama