107,6 FM

05.01.2020 | Akol Jal, czyli "miejsce zachodzącego Słońca"

O "miejscu zachodzącego Słońca", czyli mieście Akol Jal w Sudanie Południowym opowiada jezuita o. Tomasz Nogaj. To misja, która z powodu niebezpieczeństw, została na razie zawieszona. Zapowiadamy też Misyjny Dzień Dzieci, który przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Dzieci z Akol Jal (Sudan Południowy)   Dzieci z Akol Jal (Sudan Południowy)
o. Tomasz Nogaj SJ
Wystawa szopek afrykańskich w Muzeum Miejskim w Zabrzu   Wystawa szopek afrykańskich w Muzeum Miejskim w Zabrzu
Agata Nurek/ Radio eM

"Afrykańskie Betlejem" - to tytuł wystawy, którą można było oglądać w Muzeum Miejskim w Zabrzu. Znajdowały się tam szopki m.in. z Kenii, Tanzanii, Rwandy, Madagaskaru czy Burkina Faso.

W magazynie misyjnym o swojej misji w Sudanie Południowym opowiada o. Tomasz Nogaj, jezuita.

Misjonarz był przez dwa lata w mieście Akol Jal, które tłumaczy się jako "miejsce zachodzącego Słońca". Ojciec Tomasz wprowadził do uprawy ponad dwadzieścia gatunków warzyw, założył też szkółkę leśną.

Misja w Akol Jal: ojciec Tomasz wprowadził nowe rośliny uprawne   Misja w Akol Jal: ojciec Tomasz wprowadził nowe rośliny uprawne
o. Tomasz Nogaj SJ

W Uroczystość Trzech Króli obchodzimy też Misyjny Dzień Dzieci. To okazja, by wszystkie dzieci świata modliły się za misjonarzy i o pokój na świecie. Ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w arch. katowickiej zaprasza też kolędników misyjnych na doroczne spotkanie diecezjalne w sobotę 11 stycznia o 10.00 w Parafii MB Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Programy