107,6 FM

Czechowice-Dziedzice. Połączenia szkół im. Staszica i "Silesia" nie będzie. Brak porozumienia nauczycieli

Wbrew oczekiwaniom zarządu powiatu bielskiego - nie dojdzie do połączenia dwóch czechowickich szkół. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica oraz Zespół Szkół 'Silesia' od 4-rech lat mają swoje siedziby w jednym budynku.

Placówki miały zostać połączone, ale po konsultacjach z nauczycielami zapadła decyzja, że w najbliższym roku szkolnym do tego nie dojdzie. Dlaczego? Tłumaczy Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu:

Władze powiatu zapowiedziały, że do tematu połączenia placówek wrócą przy kolejnym naborze do szkół. A co przemawia za połączeniem? To przede wszystkim demografia - i nabór -  wyjaśnia starosta Andrzej Płonka:

W pierwszej ze szkół  20 lat temu było prawie 2 tysiące uczniów, dzisiaj dzięki podwójnemu rocznikowi jest ich 700. Natomiast  w 'Silesii' uczy się obecnie 180 osób, podczas gdy kiedyś - ok. 700.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama