107,6 FM

Katowice. Bez porozumienia w sprawie podwyżek w Polskiej Grupie Górniczej

Rozpoczęły negocjacje płacowe w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. Listopadowe rozmowy zakończyły się spełnieniem części postulatów związkowców - i podpisaniem protokołu rozbieżności. Najważniejsze żądanie - podwyżka wynagrodzeń górników o 12% - nie zostało spełnione.

Pomimo tego, że podwyżek na razie nie udało się uzyskać, związkowcy nie zamierzają rezygnować, o czym mówił  Radiu eM, jeszcze przed rozmowami, Bogusław Hutek, szef Górniczej Solidarności:

Po wyjściu z sali obrad odmówił komentarza, wskazując że "nie może złamać regulaminu, który przyjęliśmy". Strony określiły dzisiejsze spotkanie - z udziałem mediatora, Jerzego Nowaka, mianem "technicznego". Ustaliły również, że po każdej turze rozmów będą wydawać wspólne oświadczenia - i nie będą udzielać mediom odrębnych komentarzy.

O efektach negocjacji poinformował Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej:

Kolejna tura negocjacji płacowych, zgodnie z oświadczeniem, odbędzie się zatem 30 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama