107,6 FM

Koncert Olgi Bończyk dla Syrii

W kościele kamilianów w Tarnowskich Górach odbędzie się koncert kolęd i wystawa fotograficzna "Aleppo 2019 – Warszawa 1944".

 

W najbliższą niedzielę 19 stycznia o 18.00 w Tarnowskich Górach odbędzie się koncert kolęd aktorki i wokalistki Olgi Bończyk. Organizatorzy chcą przypomnieć o Syrii, gdzie od ponad ośmiu lat trwa wojna.

W czasie koncertu i niedzielnych Mszy św. w kościele kamilianów opowiedzą o tym naoczni świadkowie, Syryjczycy związani z Caritasowym programem "Rodzina Rodzinie", którzy przebywają obecnie w Polsce.

Koncert związany jest z otwarciem ekspozycji, którą przez dwa tygodnie będzie można oglądać w kościele. To niezwykła wystawa fotograficzna „Aleppo 2019 – Warszawa 1944”, zestawiająca obrazy zrujnowanych wojną miast, które dzieli ponad pół wieku.

- Chcemy wszystkim przypomnieć o tym, że wojna w Syrii nadal trwa i zwrócić uwagę na trudną sytuację, w jakiej znajdują się dzisiaj rodziny syryjskie. Będziemy mówić też o tym, że bardzo mocno ucierpieli tam chrześcijanie. I przypomnimy o programie "Rodzina Rodzinie", który cały czas prowadzi Caritas Polska i poprzez który dalej możemy pomagać - mówi Łukasz Robak, prezes Caritas parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

Wstęp na koncert jest wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama