107,6 FM

Śląskie. Artur Borowicz odwołany ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach

Zmiana na stanowisku szefa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Zarząd Województwa Śląskiego odwołał dotychczasowego dyrektora pogotowia - Artura Borowicza.

Powodem odwołania mają być efekty kontroli i audytu w pogotowiu - podaje samorząd wojewódzki. Urząd Marszałkowski, w piśmie przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej tłumaczy też swoją decyzję troską o dobro pacjentów i funkcjonowanie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

O wykrytych nieprawidłowościach została powiadomiona prokuratura. Do śledczych trafiła dokumentacja z wielomiesięcznej kontroli i audytu.

Tymczasowo obowiązki Artura Borowicza przejmuje dotychczasowy zastępca dyrektora ds ratownictwa medycznego. - Wojciech Miciński.

Dodajmy, że wcześniej - Dąbrowa Górnicza, w której Artur Borowicz jest radnym, nie wyraziła zgody na odwołanie go ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Uchwałę tamtejszej Rady Miasta odrzucił jednak Wojewoda śląski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama