107,6 FM

Prezydent Izraela: Chcielibyśmy dziś podać rękę narodowi polskiemu

Chcielibyśmy podać dziś rękę narodowi polskiemu i prosić, abyśmy znów wrócili na drogę, którą pójdziemy razem - mówił prezydent Izraela Reuwen Riwlin. Izraelski przywódca zaprosił do Jerozolimy prezydenta Andrzeja Dudę, by wspólnie dyskutować, jak wzmocnić polsko-izraelskie stosunki i współpracę.

Podczas wspólnej z Andrzejem Dudą konferencji prasowej, prezydent Izraela wskazywał, że "nakazem chwili jest przyjrzenie się antysemityzmowi, rasizmowi i tęsknotom faszystowskim, które podnoszą głowę i zagrażają fundamentom demokracji".

- Słyszymy dziś głosy, które szerzą nienawiść w Internecie, na ulicy i w centrach władzy politycznej. To się dzieje w całej Europie i na całym świecie. Naszym obowiązkiem jest walczyć z antysemityzmem i z rasizmem zdecydowanie, z determinacją, w sposób jasny i bezkompromisowy - podkreślił.

- Chcielibyśmy podać dziś rękę narodowi polskiemu i prosić, abyśmy znów wrócili na drogę, którą pójdziemy razem i razem będziemy kształtować przyszłość następnych pokoleń, z zachowaniem szacunku dla historii i z zachowaniem szacunku dla wartości pokoju oraz tolerancji - powiedział prezydent Izraela.

Riwlin zaprosił też prezydenta Dudę do wizyty w Jerozolimie. - Abyśmy mogli wspólnie - Pan i ja; Pan i rząd izraelski - dyskutować o tym, jak możemy wzmocnić stosunki i tak istotną współpracę między naszymi państwami - dodał.

« 1 »
 • spe
  27.01.2020 13:39
  Chcielibyśmy dziś podać rękę narodowi izraelskiemu i prosić, abyśmy znów wrócili na drogę, którą pójdziemy razem, by móc wspólnie walczyć z antypolonizmem, który zagraża prawdzie, demokracji oraz pamięci ofiar.
  doceń 13
 • halinkaa
  27.01.2020 15:21
  kiedyś wystarczał palec teraz od razu całą rękę
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama