107,6 FM

Śląskie. Koalicja Obywatelska złożyła poprawki do budżetu. Chce m.in. kolei aglomeracyjnej

Posłowie Koalicji Obywatelskiej z województwa śląskiego złożyli poprawki do budżetu państwa na łączną kwotę 3 miliardów sześciuset milionów złotych. Wśród postulowanych inwestycji są te przeznaczone na walkę ze smogiem czy budową kolei aglomeracyjnej.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej z województwa śląskiego złożyli poprawki do budżetu państwa. To dokładnie 45 poprawek na łączną kwotę 3 miliardów sześciuset milionów złotych. Dotyczą one inwestycji związanych między innymi z budową kolei aglomeracyjnej, kluczowych dróg w regionie czy budowy Muzeum Porozumienia Jastrzebskiego, ale także nakładów na budowę kluczowych dróg w regionie oraz dofinansowania projektów innowacyjnych, które nie są realizowane w ramach "Programu dla Śląska". Mówił Radiu eM poseł PO Michał Gramatyka:

Wojciech Saługa - przewodniczący regionu śląskiego PO mówi o kolei aglomeracyjnej:

Poprawki zostały zgłoszone jako wnioski do drugiego czytania budżetu, które odbędzie się w dniach 12-13 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama