107,6 FM

Śląskie. Masówki w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej

We wszystkich kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej odbywają się dziś [03.02.20] masówki. Po fiasku czwartkowych mediacji płacowych, równocześnie od piątku trwa pogotowie strajkowe.

Górnicy domagają się wzrostu wynagrodzeń w tym roku o 12 proc. oraz korzystniejszych zasad wypłaty nagrody rocznej (tzw. czternastej pensji) za ubiegły rok. - Mówi Rafał Jedwabny,  przewodniczący Wolnego Związku  Zawodowego Sierpień 80' w kopalni  Murcki Staszic:

Dotychczasowe rozmowy płacowe z Polską Grupą Górniczą nie przyniosły porozumienia. Strony miały kontynuować negocjacje 7 lutego. Taki termin wyznaczył mediator. Do spotkania może jednak nie dojść, bo związkowcy oświadczyli, że nie mają już o czym rozmawiać z obecnym zarządem spółki - dodaje Rafał Jedwabny:

Tymczasem Polska Grupa Górnicza wydała oświadczenie. Przypomina w nim, że w latach 2017-2019 przeznaczyła dodatkowo na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników ponad miliard złotych.

- powiedział Radiu eM rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Dziś [03.02.20] lub jutro [04.02.20] poznamy dalsze procedury prowadzenia akcji protestacyjnej. Niewykluczony jest wyjazd do Warszawy czy 2-godzinna akcja protestacyjna.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama