107,6 FM

Znamy datę wyborów prezydenckich 2020

Po opublikowaniu postanowienia marszałek Sejmu w Dzienniku Ustaw formalnie ruszy kampania wyborcza.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja. Zgodnie z przepisami II tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Po opublikowaniu postanowienia marszałek Sejmu w Dzienniku Ustaw formalnie ruszy kampania wyborcza.

Elżbieta Witek powiedziała podczas środowego oświadczenia, że zastanawiała się nad możliwymi datami - 3, 10 i 17 maja - ze względu na aktywności międzynarodowe najważniejszych osób w państwie. - Zgodnie z art. 128 ust. 2 konstytucji, a także zgodnie z art. 289 par. 1 i art. 290 ustawy Kodeks wyborczy zarządzam wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - termin przeprowadzenia wyborów wyznaczam na niedzielę dnia 10 maja 2020 roku - powiedziała marszałek Sejmu.

Dodała, że z tego, co wie, postanowienie może zostać opublikowanej jeszcze w środę. - Najpóźniej stanie się to w dniu jutrzejszym i od tego momentu wszyscy kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta będą mogli rozpocząć formalnie kampanię wyborczą - dodała Witek.

Do tej pory chęć udziały w wyborach głowy państwa zadeklarowali: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Robert Biedroń (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), publicysta Szymon Hołownia. Oficjalnie chęci ubiegania się o kolejną kadencję jeszcze nie ogłosił urzędujący prezydent Andrzej Duda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • dirk
    05.02.2020 16:56
    Jakby natura chciała żeby był przekop mierzei wiślanej to by go zrobiła i przekop by był. He he, z tymi wyborami to na poważnie? Przecież żadnego wyboru nie mamy. Szkoda kasy i naszego czasu, a jeszcze bardziej na dwie tury. Może na to liczą totalni, że zniesmaczeni i zmęczeni nie przyjdziemy, a wtedy może im się psim swędem, cokolwiek to znaczy, udać. Zadbajmy żeby żenująca i faktycznie męcząca szopka skończyła się na turze pierwszej, i szybko o niej zapomnijmy. Demokracja wymaga nieraz przełknięcia jakiejś niesmacznej żaby, ale nie ulegajmy pokusie by konsumpcji a priori odmówić. Zastępcze danie, tym razem już przymusowe, może być w skutkach dla wszystkich tragiczne.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama