107,6 FM

NIK o Polskiej Grupie Górniczej: restrukturyzacja bez efektów. Rosnące wynagrodzenia mimo spadku wydajności

Raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący Polskiej Grupy Górniczej jest co najmniej niepojący dla tej największej w europie spółki górniczej. Według raportu NIK w ubiegłych latach dane finansowe spółki mogły być zawyżane. PO chce zwołania komisji energetyki.

Według raportu spadek wydajności wydobycia osiągnął 2 procent, ale w tym samym czasie wzrosły wynagrodzenia i to o 13 procent. Dziś w tym temacie głos zabrali posłowie Platformy Obywatelskiej. Wojciech Saługa przewodniczący śląskiej PO zapowiedział, że klub parlamentarny zwróci się o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji energetyki w tej sprawie:

Wynikom NIK-u nie dziwi się Andrzej Chwiluk dziś przewodniczący zakładowego związku zawodowego górników w kopalni Makoszowy:

Raport NIK-u miał też wykazać, że Polskiej Grupie Górniczej brakuje zdolności obsługi długu. Podczas komisji, której chce PO, posłowie mieliby przesłuchać w tej sprawie zarówno ministrów odpowiedzialnych za górnictwo jak i prezesa NIK-u.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama