107,6 FM

Do Łagiewnik wyruszamy pieszo z Hałcnowa za 86 dni!

Odliczacie dni do rozpoczęcia 8. Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej Hałcnowa do Łagiewnik? My tak! Na 86 dni przed jej startem 5 lutego w Bielsku-Białej Lipniku spotkał się sztab pielgrzymki. Zapisy - od 2 marca. Pilnie poszukiwani funkcyjni!

Irena Papla - inicjatorka pielgrzymowania i szefowa biura pielgrzymkowego, oraz ks. Tomasz Sroka - główny przewodnik, spotkali się w parafii Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku z pilotami i całym sztabem odpowiedzialnych za poszczególne służby: m.in. porządkowych, muzycznych, kwatermistrzów czy ekologów. Gotowi do działania są także wolontariusze kęckiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej.

Zdecydowana większość panów tworzących sztab z pasją służy pielgrzymce od jej początku. Spotkanie było okazją do rozmów na temat jeszcze lepszej organizacji i troski o bezpieczeństwo wszystkich pątników. Zwłaszcza że z różnych względów zmieni się nieco trasa części grup. Będziemy o tym jeszcze szczegółowo informować.

Najpilniejsza sprawa na dziś to skompletowanie składów wszystkich służb w poszczególnych grupach. Pilnie poszukiwane są przede wszystkim młode osoby, które podejmą się posługi: kierujących ruchem (przejdą specjalistyczne szkolenie w WORD - Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego), bagażowych, kwatermistrzów i muzycznych. Kandydaci gotowi do służenia innym pielgrzymom już dziś mogą się zgłaszać do Ireny Papli: tel. 784 092 390 lub mejl: irenapapla@o2.pl

Jak co roku pielgrzymka wyruszy 30 kwietnia (czwartek) po Mszy św. sprawowanej w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, a zakończy się 3 maja (niedziela) w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W tym roku będą towarzyszyć jej słowa św. Jana Pawła II: "Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest Twoje".

Na trasę wyruszy siedem grup pod patronatem: św. Faustyny, bł. ks. M. Sopoćki, św. Jana Pawła II, św. abp. Józefa Bilczewskiego, św. Matki Teresy, św. Maksymiliana i św. Brata Alberta.

Pielgrzymi, którzy wędrowali w ubiegłym roku, na pewno pamiętają niezwykłą monstrancję zwanej już "łagiewnicką", przedstawiającą postać Jezusa Miłosiernego. W tym roku także będzie ona towarzyszyć pątnikom - będzie można adorować umieszczony w niej Najświętszy Sakrament pierwszego dnia - od rana w Hałcnowie oraz drugiego - podczas Pielgrzymo-grania w Wysokiej. A modlitwę, którą przygotuje salwatoriańskie duszpasterstwo młodzieży "Bagno" z Cygańskiego Lasu, poprzedzi koncert dźwięków dla… ducha, ale i ciała!

Późnej niż zwykle ruszą zapisy na pielgrzymkę: w poniedziałek 2 marca, a zakończą się 5 kwietnia w Niedzielę Palmową. Pilnujcie terminów! To bardzo ważne, by sprawnie przygotować całą logistykę pielgrzymiego szlaku.

Zapisać się będzie można za pośrednictwem strony internetowej: faustyna.bielsko.pl, lub w trzynastu parafiach w całej diecezji: Oto ich lista:

 • Andrychów - parafia św. Macieja,
 • Bielsko-Biała Cygański Las - parafia NMP Królowej Świata,
 • Bielsko-Biała Lipnik - parafia Narodzenia NMP,
 • Bielsko-Biała os. Karpackie - parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka,
 • Cieszyn - parafia św. Jerzego,
 • Cięcina - parafia św. Katarzyny,
 • Czechowice-Dziedzice - parafia św. Barbary,
 • Jasienica - parafia św. Jerzego,
 • Kamesznica - parafia Imienia NMP,
 • Radziechowy-Wieprz - parafia św. Marcina,
 • Rajcza - parafia św. Wawrzyńca,
 • Ustroń - parafia św. Klemensa,
 • Żywiec - parafia konkatedralna Narodzenia NMP.

Wpisowe: 50 zł, dzieci do lat 10 - gratis.

A linki do wszystkich naszych pielgrzymkowych relacji i galerie zdjęć z ubiegłorocznej pielgrzymki znajdziecie TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama