107,6 FM

85. urodziny biskupa Jana Wieczorka

Dzisiaj bp Jan Wieczorek obchodzi swoje urodziny. Uroczysta Msza św. z tej okazji będzie sprawowana w przyszłą niedzielę w gliwickiej katedrze.

Modlitwa za pierwszego biskupa gliwickiego z okazji jego 85. urodzin odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godzinie 12.30.  Eucharystii przewodniczył będzie bp Jan Wieczorek. Razem z nim za dar życia i posługiwania dziękować będą biskupi metropolii górnośląskiej, a homilię wygłosi abp Wiktor Skworc.

Bp Jan Kopiec skierował do diecezjan zaproszenie na tę uroczystość, w którym pisze m. in.: "Piękna to okazja do wyrażenia naszego uznania i szczerego podziękowania za długie życie, udzielone przez Opatrzność, ale nade wszystko za gorliwą posługę kapłańską i biskupią w diecezji opolskiej i gliwickiej. Zwłaszcza nasza diecezja doświadczyła błogosławionej pracy Biskupa Jubilata nad założeniem fundamentów nowej wspólnoty Kościoła Gliwickiego, powołanej przez papieża św. Jana Pawła II w pamiętnym 1992 roku".

Bp Jan Wieczorek urodził się 8 lutego 1935 roku w Bodzanowicach k. Olesna. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1958 roku w Opolu z rąk biskupa Franciszka Jopa. Sakry biskupiej 16 sierpnia 1981 roku na Górze Świętej Anny udzielił mu biskup Alfons Nossol. W latach 1992–2011 był pierwszym ordynariuszem diecezji gliwickiej.

Wywiad z biskupem Janem Wieczorkiem z okazji 25. rocznicy utworzenia diecezji gliwickiej: "Do wielu spraw byłem przygotowany".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama