107,6 FM

Prezydent: Absolutnie nie chcę "polexitu"

Absolutnie nie chcę "polexitu"; chcę, aby Polska była w Unii Europejskiej i czerpała z tego korzyści - podkreślił w poniedziałek w TVP Info prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany o poruszaną przez kandydatkę PO na prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską kwestię "polexitu". "Jeśli ktoś mówi o polexicie to wyraźnie bardzo go pragnie" - skomentował urzędujący prezydent. "Ja osobiście absolutnie nie chcę polexitu. Chciałbym, aby Polska była w Unii Europejskiej i abyśmy czerpali z tego te korzyści, które były do tej pory" - podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył, że nie chodzi wyłączenie o korzyści finansowe, ale też o swobodne podróżowanie i "poczucie wolności".

"My dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, możemy jeździć gdzie chcemy, możemy podróżować z dowodem osobistym w kieszeni po krajach wspólnoty Schengen (...) i to jest piękne, dlatego, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej" - podkreślił. Prezydent dodał, że członkostwo w Unii Europejskiej jest przede wszystkim ważne dla Polaków.

« 1 »
 • jurek
  11.02.2020 11:12
  Problem polityków PIS (także Prezydenta) polega na tym, że co innego głoszą, a co innego czynią. Sprawa praworządności - i ewentualnych skutków w postaci, zawieszenia wypłat srodków, odebrania ich czy nawet tzw polexitu jest tutaj dobrym przykładem.
  doceń 10
 • Jacek_Z
  11.02.2020 17:43
  Absolutnie nie wierzę Panu Prezydentowi w tej kwestii. Jego czyny przeczą tej deklaracji werbalnej.
  doceń 7
 • Helenka
  11.02.2020 18:43
  To logika Lecha Walesy, ktory twierdzi,ze winny katastrofie smolenskiej jest Jaroslaw Kaczynski...Platrorma i jej poplecznicy nie cofna sie przed niczym w drodze do usuniecia z urzedu PAD. Bedzie to widoczne coraz bardziej.
  doceń 2
 • Henryk
  13.02.2020 09:13
  A ja chcę polexitu!!!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama