107,6 FM

Rybnik. Msza w intencji chorych i służby zdrowia w szpitalnej kaplicy. Abp Wiktor Skworc prosi o stawanie w obronie każdego życia

Do nieustannego stawania w obronie każdego życia, od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, wezwał metropolita katowicki. Dziś, w Światowym Dniu Chorego, abp Wiktor Skworc odprawił Mszę Świętą w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku - Orzepowicach.

W homilii metropolita katowicki przywołał orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, w którym Ojciec Święty przypomniał że każdy z nas potrzebuje stałego odkrywania pełnej miłości i zrozumienia obecności Osoby Chrystusa, który jako Lekarz ciała i duszy ludzkiej, potrafi pokrzepić utrudzonego cierpieniem człowieka.

Abp Wiktor Skworc mówił także:

Wprawdzie odpowiedź na to pytanie nie usunie wątpliwości i dolegliwości - mówił dalej metropolita katowicki -  ale może pomóc zbliżyć się do Jego krzyża, który jest znakiem zwycięstwa nad cierpieniem, śmiercią i ostatecznie prowadzi do życia, i zmartwychwstania.

Abp Skworc dziękował też służbie zdrowia: za stałe podejmowanie trudu leczenia, pielęgnowania i rehabilitowania osób chorych, niepełnosprawnych i osłabionych wiekiem:

Przypomnijmy- hasłem papieskiego orędzia na tegoroczny 28. Światowy Dzień Chorego są słowa Jezusa: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię.

Czytaj więcej: Rybnik: Abp Skworc o odpowiedzi na pytanie: dlaczego jest choroba?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama