107,6 FM

09.02.2020 | Praca w obozie w Palabek w Ugandzie

Palabek, mała miejscowość w Ugandzie, niedaleko granicy z Sudanem Południowym. Dwie ulice na krzyż. Nic niezwykłego, a z drugiej strony patrząc, miejsce niesamowite, dające nadzieję. Jak wygląda praca w obozie dla uchodźców w magazynie misyjnym opowie ks. Roman Sikoń, salezjanin. Będzie też o tym, jak pomóc tym, którzy uciekli przed wojną.

Obóz w ugandyjskim Palabek   Obóz w ugandyjskim Palabek
Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu
Transport żywności dla uchodźców z Sudanu Płd.   Transport żywności dla uchodźców z Sudanu Płd.
Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu

Ks. Roman Sikoń, salezjanin, niedawno odwiedził obóz uchodźców z Sudanu Południowego. Obóz znajduje się w Palabek w Ugandzie, a mieszka tam ok. 50 tys. ludzi.

Jak pomóc uchodźcom z Sudanu Południowego, którzy mieszkają w Palabek?

Ks. Roman Sikoń do Palabek w Ugandzie pojechał z kamerą. W Wielkim Poście odbędzie się premiera filmu dokumentalnego ukazujących trudne historie życia uchodźców.

Na czym polega misja księży salezjanów w obozie w Palabek?

W obozie w Palabek żyje 50 tys. osób   W obozie w Palabek żyje 50 tys. osób
Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy