107,6 FM

Śląskie. Węglokoks, JSW Innowacje oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie na rzecz rewitalizacji

Zajmie się rewitalizacją i zagospodarowaniem terenów zdegradowanych przez przemysł. Operator rewitalizacji powstanie w województwie śląskim ogłosił w Katowicach wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.

6 proc. powierzchni województwa śląskiego to tereny zdegradowane przez przemysł. Aby przywrócić je ponownie dla biznesu w regionie powstanie operator rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Porozumienie o współpracy w tym zakresie podpisali w  Katowicach prezesi Węglokoksu, JSW Innowacje oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Chcemy przywrócić impuls gospodarczy w zdegradowanych miejscach - mówi Barbara Piontek, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

Minister Adam Gawęda przypomniał, że powołanie operatora przewidziano w rządowym Programie dla Śląska:

Teraz Węglokoks, JSW Innowacje i KSSE przygotują listę najpilniejszych zadań. Pierwszym z nich ma być zagospodarowanie pohutniczego obszaru o powierzchni 175 ha, położonego w pobliżu centralnej dzielnicy Rudy Śląskiej – Nowego Bytomia, a należącego dziś do Huty Pokój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama