107,6 FM

Łaziska Górne. Spór o nowe oddziały przedszkolne. Gdzie powstaną? Nowa propozycja

W Łaziskach Górnych muszą powstać nowe oddziały przedszkolne. Obecne za dwa lata nie będą spełniać wymogów nowej ustawy. Jedną z koncepcji jest przekształcenie w przedszkole Szkoły Podstawowej nr 3. Sprzeciwiają się temu jednak rodzice uczniów tej szkoły.

Od kilku dni temat ten budzi w mieście wiele emocji. Wszystko przez zmiany, które zaszły w prawie. Od września 2022 roku lokale, w których funkcjonują oddziały przedszkolne, będą musiały spełnić nowe warunki. Chodzi głównie o kwestie bezpieczeństwa.   Okazało, się że w Łaziskach Górnych większości oddziałów przedszkolnych nie uda się zaadaptować do nowych warunków. W związku z tym miasto musi przygotować nowe. Burmistrz miasta Aleksander Wyra zaproponował pięć pomysłów na stworzenie potrzebnych 14 oddziałów przedszkolnych:

I te dwie ostatnie propozycje wzbudziły w mieście wiele emocji. Skrytykowali je przede wszystkim rodzice:

Oburzeni pomysłem rodzice napisali do władz miasta petycję pod którą podpisało się ponad 700 osób.

Pomysł przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 w przedszkole nie odpowiada też nauczycielom i dyrekcji placówki. Dlaczego? Wyjaśnia dyrektor szkoły Zofia Teodorowska:

W ten sposób, kwestia utworzenia przedszkoli w Łaziskach Górnych mocno poruszyła lokalną społeczność. Ale pojawił się nowy pomysł, który wydaje się być rozwiązaniem idealnym, bo zadowalającym wszystkie strony sporu. To kolejna propozycja burmistrza miasta Aleksandra Wyry:

Propozycje burmistrza z zadowoleniem przyjęli pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3:

Nowe rozwiązanie wydaje się zadowalać wszystkich.

Rodzice dzieci z SP nr 3 liczą, że Rada Miasta przegłosuje pomysł i zapowiadają że będą o swoją szkołę walczyć do końca i tłumaczą dlaczego:

Głosowanie w tej sprawie już za tydzień, 25 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama