107,6 FM

Mieszkający w Warszawie Chińczycy modlili się za chorych na koronawirusa

Za ofiary koronawirusa, osoby zarażone oraz wszystkich, którzy żyją w lęku o własne życie, modlili się 18 lutego w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie członkowie Wspólnoty Sant’Egidio. Nabożeństwo za chorych było też wyrazem solidarności z mieszkającymi w Polsce Chińczykami.

Nabożeństwo, które miało miejsce 18 lutego br., było też wyrazem solidarności z mieszkającymi w Polsce Chińczykami. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Sinicum im. Michała Boyma SJ, duszpasterstwa Chińczyków w Warszawie oraz Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu.

W kościele na Tamce modlono się za ofiary i za zarażonych śmiertelnym wirusem.   W kościele na Tamce modlono się za ofiary i za zarażonych śmiertelnym wirusem.
Anna Matlak / San`tEgidio

Z powodu koronawirusa zmarło w Chinach już ponad 1800 osób. Choruje ponad 72 tys. ludzi. W wielu miastach obowiązuje zakaz zgromadzeń, zamknięte są szkoły, urzędy, sklepy i wiele miejsc pracy.

Ludzie nie wychodzą z domu, panuje poważny problem z dostępem do żywności, stoi gospodarka, brakuje miejsc w szpitalach.

Jednocześnie w wielu krajach strach przed wirusem 2019-nCoV, nawet jeśli mało racjonalny, prowadzi do dyskryminacji i aktów przemocy wobec mniejszości chińskiej.

Obraźliwych wyzwisk i gestów doświadczyli także chińscy studenci uczący się od lat w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Incydent miał miejsce na terenie uczelni.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama