107,6 FM

Dobrem jest Duch Święty

Proście, a będzie wam dane; Mt 7,7

Mt, 7, 7-11

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Proście, a będzie wam dane; Mt 7,7

Ewangelia z komentarzem. Dobrem jest Duch Święty
Gość Niedzielny

Prosić, szukać, kołatać (pukać) – nakazuje Pan. Powiada, że wtedy bez wątpienia otrzymamy „to, co dobre” – u Mateusza. W analogicznym tekście u Łukasza: wtedy otrzymamy „Ducha Świętego”. Czyli: to, co dobre = Duch Święty. Oto jest owoc wytrwałej modlitwy. Dobrem jest Duch Święty. Pan nie mówi, że Bóg da nam dokładnie to, o co prosimy, czego szukamy, w imię czego konkretnie kołaczemy. Ale że Ojciec Niebieski na pewno da proszącym usilnie „to, co dobre”, czyli „Ducha Świętego”. W tym sensie, najgłębszym, każda wytrwała modlitwa zostaje wysłuchana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • aquarius5
  05.03.2020 13:04
  Jak to się ma do słów Jezusa "Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie."
  doceń 1
 • aquarius5
  06.03.2020 11:31
  ...jak zwykle nikt tu nie troszczy się, aby bliźniemu odpowiedzieć na pytanie... :(
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.