107,6 FM

Katowice. Nowe wydawnictwo o powstaniach śląskich

Pierwszy tom "Słownika Powstań Śląskich" można już zamawiać w Bibliotece Śląskiej. Za jego opracowanie odpowiadał Instytut Badań Regionalnych.

Redaktorami "Słownika" są dr. hab. Maciej Fic i prof. zw. dr. hab. Ryszard Kaczmarek. Publikacja ma za zadanie przybliżyć czytelnikowi wydarzenia, miejsca i osoby mające związek z I powstaniem śląskim. Autorzy starali się przez dobór haseł pokazać wydarzenia z możliwie najszerszej perspektywy.

Kolejne tomy „Słownika”, dotyczące drugiego i trzeciego powstania śląskiego, będą ukazywać się sukcesywnie do roku 2021.

Publikacja została wydana w ramach obchodów 100. rocznicy Powstań Śląskich, po prawie 40 latach od wydania "Encyklopedii Powstań Śląskich" - dzieła uważanego za sztandarowe w tej materii.

Promocja odbędzie się w środę, 29 kwietnia 2020 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama