107,6 FM

23.02.2020 | Wyślij pączka do Afryki

Choć już po tłustym czwartku - my chcemy wysyłać pączki do Afryki. W magazynie misyjnym mówimy, jak włączyć się w akcję oo. kapucynów, która potrwa przez cały Wielki Post. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Akcja "Wyślij pączka do Afryki" trwa przez cały Wielki Post   Akcja "Wyślij pączka do Afryki" trwa przez cały Wielki Post
Fundacja "Kapucyni i Misje"

W magazynie misyjnym o akcji "Wyślij pączka do Afryki" opowiada brat Jerzy Steliga, koordynator akcji i prezes Fundacji "Kapucyni i Misje".

Brat Jerzy Steliga pracował na misjach w Afryce 15 lat. Po powrocie do kraju zaangażował się w pomoc misjonarzom, bo - jak mówi - serce oddał misjom.

Wysłane do Afryki e-pączki to posiłki dla osieroconych dzieci, opieka medyczna i leki dla dzieci, nowe domy dla ubogich, czysta, zdrowa woda z nowych studni, edukacja dla najmłodszych z buszu, czy remont kaplic w wioskach. Brat Jerzy Steliga opowiada, jak wygląda rzeczywistość w Republice Środkowej Afryki, bo tam m. in. trafią pieniądze zebrane w akcji.

Jak możemy wysłać pączka do Afryki? Podajemy instrukcję obsługi.

Brat Jerzy Steliga, kapucyn, koordynator "pączkowej" akcji   Brat Jerzy Steliga, kapucyn, koordynator "pączkowej" akcji
Agnieszka Skrzypczyk/ Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy