107,6 FM

Kołobrzeg: Zamknięcie szkoły w związku z podejrzeniem koronawirusa

Od poniedziałku do czasu wykluczenia koronawirusa u uczennicy SP nr 6 w Kołobrzegu szkoła pozostaje zamknięta. Nieczynne są szkolna świetlica i przyszkolne przedszkole. Jak podał PAP rzecznik prezydent miasta Michał Kujaczyński, sytuacja dotyczy ok. 900 dzieci i nauczycieli.

O podjęciu decyzji o zamknięciu SP nr 6 od poniedziałku do momentu wykluczenia koronowirusa u jednego z dzieci uczęszczających do szkoły poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Rzecznik prezydent w rozmowie z PAP doprecyzował, że zamknięte pozostają także świetlica szkolna oraz będące w strukturach "szóstki" oddziały przedszkolne, mimo że te mieszczą się w osobnym budynku, przy sąsiedniej ulicy. "Jedna nauczycielka ze szkoły była w zastępstwie w przedszkolu" - poinformował, argumentując podjęte środki ostrożności.

Podał, że odwołanie zajęć w szkole i przedszkolu dotyczy łącznie ok. 900 dzieci i nauczycieli.

Informacje na temat dalszego wstrzymania prowadzenia zajęć lub ich przywrócenia mają być zamieszczane na stronie internetowej szkoły, jej profilu na Facebooku oraz w dzienniku elektronicznym. Dyrektor "szóstki" Andrzej Haraj w najnowszym wpisie poinformował w porozumieniu z dyrektorem sanepidu i proboszczem, że przypadające w rozpoczynającym się tygodniu rekolekcje dla uczniów szkoły zostają odwołane i odbędą się w późniejszym terminie.

P.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego szpitala zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski potwierdził w niedzielę, że dzień wcześniej do szpitala trafiła 10-letnia dziewczynka z Kołobrzegu, która według informacji przekazanych przez rodziców, wróciła z Indonezji. Jak podał Iżakowski, lekarze szpitala wojewódzkiego przeprowadzili badania, z których wynika, że dziewczynka zachorowała na grypę. Jednak profilaktycznie pobrano od niej próbki, które przesłano do PZH.

Dziewczynka pozostaje na szpitalnym oddziale zakaźnym. Wyniki badania pod kątem koronawirusa prawdopodobnie będą znane w środę.

W niedzielę w SP nr 6 w Kołobrzegu przeprowadzono dezynfekcję. Odbyło się spotkanie z sanepidem, szefem sztabu kryzysowego i przedstawicielami wszystkich jednostek podległych urzędowi miasta. Omówione zostały procedury postępowania sanitarno-epidemiologicznego. We wtorek, po feriach, podobne spotkanie zorganizowano w węższym gronie, z dyrektorami szkół i przedszkoli. Jak podała prezydent Mieczkowska, do gestorów bazy hotelowej zostaną przesłane informacje dotyczące profilaktyki na wypadek koronawirusa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama