107,6 FM

Bielsko-Biała. Mieszkańcy Wapienicy nie chcą spalarni śmieci

Czy w Bielsku-Białej powstanie spalarnia śmieci? Samorząd potwierdza, że są plany budowy 'zakładu termicznej obróbki odpadów komunalnych'. Taki punkt i jego położenie będą konsultowane z bielszczanami, którzy wyrażają już swój sprzeciw.

Czy w Bielsku-Białej powstanie spalarnia śmieci? Bielscy urzędnicy potwierdzają, że chcieliby, by taki punkt pojawił się na mapie miasta. Wolą jednak używać nazwy "zakład termicznej obróbki odpadów komunalnych".

Część mieszkańców Wapienicy, która jest wymieniana wśród potencjalnych lokalizacji - jest zaniepokojona:

Bielsko-Biała. Mieszkańcy Wapienicy nie chcą spalarni śmieci   Mieszkańcy Wapienicy wyrażają sprzeciw wobec budowy zakładu Marcin Iciek / Radio eM

Tymczasem rzecznik prezydenta, Tomasz Ficoń, uspokaja:

Urzędnicy zapewniają, że spalarnia środowiska nie zatruwa - to ekonomiczna i ekologiczna forma utylizacji odpadów. Do swoich racji chcą przekonać mieszkańców podczas serii spotkań. Pierwsze - 12 marca - w Wapienicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama