107,6 FM

Minister zdrowia: 4 kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

Do 5 wzrosła liczba zarażonych koronawirsuem w Polsce. - Zakażone są osoby młode i w średnim wieku - poinformował minister zdrowia. Łukasz Szumowski dodał, że nie ma zagrożenia dla życia pacjentów.

Pacjenci sami zgłosili się do służb sanitarnych. - 2 pacjentów kontakt z koronawirusem miało prawdopodobnie we Włoszech, 1 w Wielkiej Brytanii - poinformował minister zdrowia. To w tych krajach te osoby miały zarazić się patogenem.

Szef MZ podał, że jedna osoba podróżowała autobusem razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Obecnie przebywa w szpitalu Ostródzie.

Osoby, które wróciły z Włoch samochodami są w Szczecinie. Czwarty przypadek odnotowano u osoby z Wrocławia. Życie żadnego z pacjentów nie jest zagrożone.

Przypomnijmy, że pierwszy pacjent z koronawirusem zaraził się prawdopodobnie w Niemczech. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama