107,6 FM

Śląskie. Ćwiczenia strażaków na wypadek epidemii koronawirusa. Do czego służą specjalne namioty?

Strażacy w całej Polsce ćwiczyli na wypadek epidemii koronawirusa. W każdym województwie przed wybranymi szpitalami stawiali specjalne namioty. Podobnie było m.in. w Chorzowie czy w Częstochowie.

W przypadku większej ilości pacjentów miałyby spełniać funkcję mobilnych izb przyjęć. Ćwiczenia odbyły się m.in. w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie. Jak informuje rzecznik placówki Jarosław Burzawa "wszystko przebiegło sprawnie".

Dwa namioty pozostały przed szpitalem. W jaki sposób są wykorzystywane?

Dodajmy, że podobne ćwiczenia w województwie śląskim odbyły się także w Częstochowie.

Do czego służą te namioty mówi Aneta Gołębiowska ze śląskiej straży pożarnej:

Dodajmy, że ćwiczenia odbyły się w 31 szpitalach we wszystkich województwach. Namioty pozostały przed szpitalami na wypadek potrzeby ich użycia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama