107,6 FM

Prawo wypisane w ludzkich sercach

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. Mt 5,19

Mt 5, 17-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. Mt 5,19

Ewangelia z komentarzem. Prawo wypisane w ludzkich sercach
Gość Niedzielny

W 1991 roku św. Jan Paweł II przyjechał do Polski z Dekalogiem, który jest fundamentem życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Papież przypominał, że Boże prawo przekazane Izraelowi na Synaju jest dane człowiekowi dla jego dobra. Prawo wypisane kiedyś na kamiennych tablicach zostało też wypisane w ludzkich sercach. Warto więc wsłuchiwać się w głos serca i w głos sumienia, bo wszelka próba zmiany choć jednego z tych przykazań, jak mówi dzisiejsza Ewangelia, pomniejsza nas w oczach Boga. Bóg dał nam Dekalog nie po to, by siebie wywyższyć, ale człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter