107,6 FM

Szkoły w Cieszynie zamknięte

10 marca, w związku z podejrzeniem kontaktu z osobą będącą nosicielem koronawirusa, w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkole Podstawowej nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zostały odwołane lekcje.

Jak poinformowała burmistrz Gabriela Staszkiewicz, taką decyzję w poniedziałek 9 marca wydał Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Cieszynie.

- Podjęte działania mają charakter prewencyjny. Mamy nadzieję, że podejrzenia się nie potwierdzą. Jednocześnie proszę o stosowanie się do podstawowych zasad higieny i wytycznych opublikowanych na naszych stronach www.um.cieszyn.pl, www.cieszyn.pl, a także do śledzenia strony www.pssecieszyn.pis.gov.pl - mówi Gabriela Staszkiewicz.

Władze miasta zalecają kontakt z całodobową infolinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie na temat koronawirusa pod numerem tel. 502 281 673.

Podobna sytuacja miała miejsce już w przypadku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach, gdzie po badaniach wykluczono zarażenie koronawirusem u jednej z nauczycielek i zajęcia przywrócono.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama