107,6 FM

Katowice. Muzeum Śląskie zamyka podziemną przestrzeń. Sufit przecieka

Część podziemna przestrzeni Muzeum Śląskiego w Katowicach nie będzie dostępna dla publiczności. Powodem są przecieki.

Najniższy poziom podziemnej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach nie będzie dostępny dla publiczności. Powodem jest zagrożenie budowlane, stwierdzone przez inspekcję budowlaną. Informacje przekazał pełniący obowiązki dyrektora placówki Marcin Gwoździewic:

Placówka jest w sporze sądowym z wykonawcą jej siedziby, jego przedmiotem jest m.in. nieszczelność gmachu wybudowanego na terenie zlikwidowanej kopalni węgla kamiennego. Sprawę  nagłośniła zwolniona przez obecny zarząd województwa poprzednia dyrektor Alicja Knast. Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski uważa, że sprawę można było rozwiązać przy odbiorach siedziby:

Zbiory muzeum z tej część zostały ewakuowane i nie ucierpiały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama